به وب سایت ما خوش آمدید
این سالن هیچ فعالیتی در زمینه همسریابی موقت یا دائم ندارد ،لطفا در این مورد تماس نگیرید

ثبت ازدوج


آیا می دانید چرا ثبت ازدواج دائم و آگاهی درباره قوانین مربوط به آن الزامی است؟
نظر به اهمیت و توجهی که امر ازدواج در میان خانواده ها و جوامع دارد فهمیدن قوانین و اصولی که در آن تدوین شده است برای همه افراد الزامی است. قوانینی که مربوط به ثبت ازدواج می شوند. همه ما می دانیم هدف از ازدواج تحکیم بنیاد خانواده و تقویت جنبه های اخلاقی، دینی و مذهبی است که در این میان نباید مهم ترین هدف آن را که حفظ و تداوم نسل بشریت است فراموش کنیم. از همین رو مسئله ازدواج یکی از مهم ترین و مقدس ترین مسائل در میان خانواده ها است که همواره با دقت و تمرکز بسیاری درباره آن تصمیم گیری می کنند. از طرفی دیگر ثبت مسئله مربوط به ازدواج که همان ثبت رسمی ازدواج است باعث می شود تا مسیر هرگونه تردید و دو دلی را در هنگام ازدواج و همچنین ربط دادن فرزندان حاصل از آن را بر روی زوج های جوان می بندد. به همین دلیل است که تمامی ازدواج های انجام شده با پروسه ای به عنوان ثبت ازدواج صورت می گیرد. ما در این مطلب می خواهیم تمامی آنچه را که برای ثبت ازدواج باید بدانید را برایتان بازگو کنیم.

ثبت ازدواج چیست؟

به طور کلی ثبت ازدواج به عنوان راهی برای به رسمیت شناخته شدن پروسه ازدواج معرفی شده است. آشنا شدن شهروندان یک جامعه با قوانین مربوط به ثبت ازدواج که بر روابط اجتماعی یک جامعه حاکم می باشد می تواند موجبات آگاهی بخشی عموم جامعه در مقابل تمامی مسائل حقوقی و در نتیجه کاهش مراجعات روزمره زوج ها به دادگستری ها را فراهم می کند. به همین منظور است که قانون‌گذار قوه قضائیه لزوم ثبت ازدواج را در قانون حمایت از خانواده ها مقرر نموده است. همچنین برای عدم ثبت آن نیز مجازات مربوطه ای نیز برای افراد لحاظ کرده است.

تشریفات ثبت ازدواج چیست؟

باید بگوییم که تشریفات مربوط به ثبت رسمی ازدواج به مثابه ثبت سایر اسناد رسمی است. به این صورت که زوج ها به هنگام مراجعه به دفتر ازدواج ، شناسنامه و گواهی پزشکی خود را دال بر عدم اعتیاد و ابتلا به بیماری های مربوط به موضوع ماده 23 قانون حمایت از خانواده و اجازه والدین و همچنین گواهی پزشکی مربوط به نکاح دوشیزه بودن زوجه را به سر دفتر تحویل دهند. به استثنا اینکه در برخی موارد دیگر ارائه اسناد دیگری لازم است. دقیقاً همانند شرایطی که یک زن ایرانی بخواهد با یک مرد غیر ایرانی ازدواج کند یا خانمی که بخواهد برای بار دوم ازدواج کند. در این صورت باید مدارک مربوط به رد شدن ازدواج قبلی را به سر دفتر ارائه دهد. پس این مرحله سر دفتر هویت و مشخصات زوجین را با معرفی سه نفر از کسانی که معتمد هستند احراز می کند. سپس سند ازدواج دائم در دفاتر مربوطه ثبت می گردد.
زمانی که ثبت ازدواج توسط سر دفتر صورت گرفت وی صیغه مربوط به نکاح را جاری می کند و رضایت طرفین و سلامت عقلی آنان احراز می کند. پس از این مرحله زن و شوهر با سلامت و اختیار تام خود زیر ورقه ثبت ازدواج را امضا می کنند. به واقع این ورقه به مثابه رونوشت ثبت رسمی ازدواج است.

مدارک مورد نیاز جهت ثبت ازدواج دائم

قاعدتاً برای ثبت ازدواج دائم به مدارکی نیاز است که باید زوجین آن را فراهم نموده و به سر دفتر دفترخانه ثبت اسناد تحویل دهند. مدارکی از جمله:
ارائه گواهی پزشکی آزمایشگاه که قبل از ازدواج انجام داده اند
تکمیل مدارک مربوط به ثبت رسمی ازدواج
همچنین ارائه اصل شناسنامه مربوط به عروس و داماد و پدرعروس ، کپی از شناسنامه و همچنین ارائه یک برگ کپی پشت و رو از کارت ملی هر دو الزامی است.

حتما بخوانید:مراحل ثبت ازدواج

 

مطالب مرتبط:
???? : 0
کد امنیتی رفرش
 سرویس های برتر ما

برترین خدمات ما

 • 1

  سالن عقد با سفره عقد آکواریومی

  با دکوراسیون منحصر بفرد

 • 2

  عکاسی و فیلمبرداری حرفه ای

  توسط 2 گروه حرفه ای

 • 3

  موسیقی زنده

سرویس های ما

خدمات عکاسی و فیلمبرداری

اگر به دنبال ثبت خاطره انگیزترین روز زندگی خود هستید ما به شما دو تیم از حرفه ای ترین عکاسان و فیلمبردارانی که با سالن عقد خاطره همکاری دارند را پیشنهاد میدهیم . ثبت لحظات زیبای شما توسط بانو با تجهیزات پیشرفته نورپردازی و عکاسی

پذیرایی در سالن عقد

از زمان های گذشته تا به امروز رسم ایرانیان بر این بوده است که از مهمانان خود در روز عقد با میوه، شیرینی و نوشیدنی پذیرایی کنند. این بخش یکی از مهم ترین بخش های برگزاری مراسم است که پدر و مادر ها به آن توجه ویژه ای دارند. سالن عقد خاطره با آموزش افراد مجرب به بهترین حالت ممکن از مهمانان حاضر در سالن عقد پذیرایی می کند. ارائه این خدمت از طرف سالن عقد خاطره سبب شده تا دیگر دغدغه ای برای پذیرایی از مهمانان وجود نداشته باشد.

موسیقی زنده در سالن عقد

وجود موسیقی زنده در سالن عقد از بهترین خدماتی است که ارائه شده است. موسیقی زنده در سالن عقد خاطره توسط دف نواز بسیار حرفه ای صورت می پذیرد که موجب ایجاد جو بسیار شاد و پرنشاطی خواهد گردید.

امکانات سالن عقد با سفره عقد آکواریومی

علاوه بر امکاناتی که در بالا به آن ها اشاره شد، سالن عقد خاطره برای راحتی زوجین به بهترین حالت ممکن خدمات بسیار متنوع دیگری را نیز ارائه داده است. از جمله این خدمات وجود پارکینگ اختصاصی برای عروس و داماد است که با وجود آن عروس می تواند به راحتی وارد سالن عقد شود. همچنین وجود آسانسور این امکان را فراهم آورده است تا تردد برای مهمانان و عروس و داماد بسیار آسان انجام پذیرد.

گالری تصاویر

توضیح کوتاه در مورد تصاویر

عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس

خواندنی های قبل از ازدواج

مطالب خواندنی در خصوص مراحل قانونی و موارد حقوقی قبل از ازدواج انواع شروط مراحل ثبت قانونی ازدواج و . . .

مطالب منتخب ما

سالن عقد با سفره عقد آکواریومی

سالن عقد مکانی برای شروع یک زندگی عاشقانه می باشد و مهم ترین و خاطره انگیزترین لحظات زندگی هرفردی در سالن عقد ثبت می شود. به همین دلیل بسیاری از عروس و دامادهای جوان به دنبال یک سالن عقد شیک و مجلل برای برپایی مراسم ازدواج خود هستند. سالن عقد خاطره با سفره عقد آکواریومی انتخابی شایسته برای شما عروس و دامادهای خوش سلیقه و خوش ذوق می باشد و یکی از بهترین لوکس ترین مکان ها برای برپایی پیوند ازدواج به شمار می رود.

??? ????
عنوان مطلب

سالن عقد خاطره

سالن عقد خاطره با دو شعبه در شرق و یک شعبه در غرب تهران از بهترین سالن های تشریفاتی با دسترسی آسان از دو اتوبان امام علی و باقری به شعبه شرق و از اتوبان نواب به شعبه غرب بوده . این سالن با امکانات بی نظیر و با مناسب ترین قیمتها خود می تواند بهترین گزینه برای خاص پسندان باشد.

متن کامل

ارتباط با ما

شما از طریق راه های زیر می توانید با ما در ارتباط باشید:

 • فکس : ---------
 • موبایل : 09391190250 - 09121089595
 • ایمیل: username@emailsite.com
 • آدرس پستی: خیابان دماوند غرب ،اول خیابان آیت،پلاک567